Wyświetlanie wszystkich wyników: 9


Komuś marzy się labirynt dla kulek przypominający wyglądem robota, dinozaura czy innego misia? Z Q-Ba-Maze da się to zrobić.

Podstawowym elementem konstrukcji jest tu sześcian z wydrążonymi w środku otworami, a to zawsze oznacza wiele możliwości. Takie elementy można ze sobą zestawiać prawie w dowolny sposób i za każdym razem tworzyć coś nowego. To najważniejsza, ale nie jedyna zaleta zestawów Q-Ba-Maze.

Barwne, przezroczyste labirynty przypominają niezwykłe rzeźby i bardzo ładnie się prezentują, a do tego jeszcze pozwalają nam obserwować, jak kulki pokonują wewnętrzne korytarze.

Q-Ba-Maze” to seria kulodromów – każdy zestaw to inna kolorystyka oraz inna liczba elementów podstawowych lub dodatkowych, ale wszystkie są ze sobą kompatybilne i mogą być łączone w większe, bardziej skomplikowane konstrukcje.

Pomysłodawcą klocków jest architekt Andrew Comfort. Klocki otrzymały wiele nagród, zostały ogłoszone jednym z najfajniejszych gadżetów 2012 roku podczas Targów Zabawek w Nowym Jorku, są tematem niejednego artykułu, i to w magazynach i blogach o niekoniecznie zabawkarskiej tematyce, a zbudowany z kolorowych sześcianów kulodrom – gigantycznych rozmiarów rzeźbę ryby w akwarium – można było oglądać w galerii sztuki Walker Art Center w Minneapolis.

Klocków Q-Ba-Maze nie stawia się jednego na drugim, tylko nakłada na siebie górą i dołem oraz zaczepia bokami – właśnie to zapewnia stabilność konstrukcji i umożliwia „rzeźbienie” z nich przeróżnych figur. Takie manipulacje wymagają pewnych umiejętności manualnych. Ważne jest też rozumienie, w jaki sposób po połączeniu klocków powstają wewnętrzne korytarze – czyli trasa dla kulek – oraz jak zachować równowagę konstrukcji, tak by labirynt się nie przewracał. Dlatego zestawy Q-Ba-Maze polecamy do samodzielnej zabawy dla dzieci od lat 5 – one sobie z tym poradzą od razu lub szybko się tego nauczą.