Wyświetlanie wszystkich wyników: 19

Kadena cenimy za wysokie walory edukacyjne i estetyczne.

Wiek: 3 +

Gratka dla przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym – tory i labirynty dla kulek, które można zbudować z dużych klocków o różnych kształtach.

Podstawowe elementy serii „Kaden S” to prostopadłościany o rozmiarach 6 x 6 x 3 cm (oraz podwójnej długości) i kulki o średnicy 2,6 cm. Dużymi klockami łatwo manipulować, a efekt starań dziecka w postaci „budowli” jest od razu widoczny. Powstałe konstrukcje są bardzo stabilne.

W przypadku Kadena właściwie każdy zestaw może być tym pierwszym, podstawowym, i każdy może być zestawem uzupełniającym.

Kulodromy Kadena produkowane są w Niemczech. Ponadczasowy styl drewnianych klocków idzie tutaj w parze z niezwykle kunsztownym wykonaniem.

Dostępny od 11 grudnia
Dostępny od 11 grudnia

Klocki do budowy kulodromów firmy Kaden wyróżniają się wyjątkowym, ponadczasowym stylem prostych form i naturalnego drewna. To wszystko zasługa projektanta, specjalisty w dziedzinie wzornictwa i wieloletniego wykładowcy w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Schneebergu – profesora Gerda Kadena. Klocki produkowane są w Niemczech, w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim.

Zestawy kulodromowe Kadena cenione są jednak przede wszystkim ze względu na ich walory edukacyjne. To typ zabawki, która – podobnie jak zwykłe drewniane klocki – nie ogranicza dziecka koniecznością zaglądania do instrukcji. Patrząc na zdjęcia przykładowych konstrukcji, łatwo sobie wyobrazić, że poszczególne elementy można poprzestawiać i zbudować z nich coś zupełnie innego – każde ustawienie jest „dozwolone”, pod warunkiem że powstanie z tego trasa dla kulek.

Klocki wykonane są z bukowiny, a zestawy pojawiają się w trzech rozmiarach: S, M i XL, czyli z małymi, średnimi oraz dużymi elementami – chociaż... takie tłumaczenie jest trochę mylące.

Na przykład seria „S” to seria z najmniejszymi elementami Kadena – jednak te najmniejsze elementy są i tak większe niż w kulodromach innych producentów. Podstawowe elementy serii „S” mają rozmiar 6 x 6 x 3 cm, a kulki średnicę 2,6 cm. Młodsze dzieci lubią manipulować tak dużymi klockami, ponieważ są łatwiejsze do uchwycenia, a efekt ich starań w postaci „budowli” jest od razu widoczny. Ważne jest też to, że powstałe z tak dużych klocków konstrukcje są po prostu bardziej stabilne.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszy kulodrom?

Zestawy Kadena produkowane są z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, czyli od 3 do 10 lat.

Młodsze dziecko bardziej skorzysta na pracy z pojedynczymi, mniejszymi zestawami. Im mniej elementów, tym łatwiej o skupienie i dobrą zabawę. Dużym ułatwieniem dla malucha mogą być rampy – ponieważ kulki same się z nich toczą, można od razu zrozumieć, o co chodzi w budowaniu zjeżdżalni; z kolei bardzo atrakcyjnym elementem mogą się okazać leje i płyty, na których kulki zataczają coraz to mniejsze kręgi.

Starsze dziecko (a zdarza się, że i te młodsze również) potrzebuje większego poziomu trudności – a więc zestawu z większą liczbą elementów lub połączenia kilku zestawów. W przypadku Kadena właściwie każdy zestaw może być tym pierwszym, podstawowym, i każdy może być zestawem uzupełniającym, ale takie solidne zestawy bazowe dla starszych dzieci są trzy: Mix, Kasten i Kugelbahntasche.