Wyświetlanie wszystkich wyników: 13


Nazwa producenta brzmi znajomo? Tak, to ten sam Fischer, którego poznaliśmy już w Polsce jako wytwórcę różnego rodzaju narzędzi oraz używanych w budownictwie produktów do mocowania. To pracownicy Fischera wpadli na pomysł, by produkować również zabawki konstrukcyjne dla dzieci. Pierwsza ich seria powstała w 1965 roku.

Zabawki Fischertechnik są z gatunku tych „inżynieryjnych” i wiele z nich to atrakcyjne narzędzie do nauki i eksperymentowania. Fischertechnik traktuje tę misję na poważnie, dołączając do swoich „naukowych” zestawów minibroszurki z opisami eksperymentów i omówieniem zagadnień z danej dziedziny (na przykład jeśli chodzi o kulodromy, to broszurka z lekcją z kinetyki towarzyszy zestawowi Profi L2).

Elementy do budowy kulodromów Profi Dynamic produkowane są przez firmę Fischer w Niemczech, w pobliżu miejscowości Waldachtal w północnym Schwartzwaldzie. Produkty Fischertechnik są solidne oraz bezpieczne – do wykonania zabawek wykorzystane są nietoksyczne, wysokiej jakości tworzywa sztuczne, chociaż ich nazwy mogą wydawać się mało sympatyczne: ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy), PA 6 (poliamid), POM (polioksymetylen) czy TPE (elastomer termoplastyczny).

„Profi Dynamic” to seria kulodromów – różnią się one liczbą elementów (od 70 do 1250), jak również ich rodzajem – każdy zestaw zawiera inne atrakcje (na przykład propozycje gier, zwrotnice, rurki-dzwonki, napędzaną kołowrotkiem albo silniczkiem windę czy światła). Wszystkie zestawy są ze sobą kompatybilne i mogą być łączone w większe, bardziej skomplikowane konstrukcje.

 

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszy kulodrom?

Fischertechnik proponuje trzy zestawy dla dzieci od 7 roku życia – Profi XS, Profi S oraz Profi M – oraz trzy zestawy dla dzieci od 9 roku życia: Profi L2 i Profi XL.

Stosowanie się do zaleceń wiekowych producenta ma sens, jeśli zależy nam, żeby dziecko samodzielnie poradziło sobie ze złożeniem danej konstrukcji. Nawet najmniejszy zestaw będzie wystarczającym wyzwaniem dla siedmiolatka – tutaj niczego nie da się zrobić w pięć minut czy byle jak. Każdy element musi znaleźć się we właściwym miejscu i być precyzyjnie dopasowany do sąsiadujących części, a to naprawdę wymaga cierpliwości i determinacji. Jeśli natomiast szukamy kulodromu dla dziecka, ale też przy okazji dla starszego rodzeństwa, a nawet dla siebie, można rozważyć zestaw, który będzie trochę na wyrost.

Oprócz zestawu z elementami dodatkowymi każdy zestaw Dynamic Profi stanowi samodzielną całość i może być zestawem podstawowym.