Wyświetlanie wszystkich wyników: 16

Niezwykłość Cuboro kryje się w tunelach wewnątrz klocków.
Wiek: 3 + (Cuboro Cugolino ), 5 + (Cuboro)

Budowanie tunelowych tras dla kulek to arcyciekawe wyzwanie dla pięciolatków, ich starszego rodzeństwa, a także… rodziców i dziadków. Zabawa angażuje i rozwija myślenie przestrzenne oraz inteligencję matematyczno-logiczną i wizualno-przestrzenną. W połączeniu z publikacjami (łamigłówki przestrzenne) klocki można wykorzystać w edukacji matematycznej oraz zajęciach animacyjnych z dziećmi od lat 6.

Seria Cuboro Cugolino adresowana jest do dzieci trzyletnich. Klocki Cugolino są kompatybilne z Cuboro.

Dostępna jest także strategiczna gra logiczna zainspirowana klockami Cuboro.

Drewniane klocki Cuboro są produkowane w Szwajcarii i zachwycają jakością wykonania rzadko spotykaną w branży zabawkarskiej.

Promocja!
Original price was: 940,00 zł.Current price is: 880,00 zł.
Promocja!
Original price was: 220,00 zł.Current price is: 200,00 zł.
Promocja!
Original price was: 600,00 zł.Current price is: 580,00 zł.
Promocja!
Original price was: 670,00 zł.Current price is: 640,00 zł.
Promocja!
Original price was: 940,00 zł.Current price is: 880,00 zł.
Promocja!
Original price was: 1.220,00 zł.Current price is: 1.110,00 zł.
Promocja!
Original price was: 680,00 zł.Current price is: 640,00 zł.

Klocki z dziurkami wymyślił ponad 30 lat temu Matthias Etter – pierwszy minizestaw powstał jako „pomoc naukowa” do wykorzystania w czasie zajęć, które prowadził z dziećmi dotkniętymi różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Zestawy Cuboro produkowane są w małym rodzinnym zakładzie w miejscowości Nyfeler w Szwajcarii. Do produkcji wykorzystywane jest drewno bukowe z certyfikatem Cuboro Swiss Quality.

Zasada budowania konstrukcji z wykorzystaniem „dziurawych” sześcianów jest prosta i bardzo intuicyjna: rowki oraz otwory trzeba zestawić tak, aby powstał tor dla kulek.

Oprócz budowania dowolnych zjeżdżalni i labiryntów dla kulek klocki mogą być wykorzystane do rozwiązywania zadań logiczno-przestrzennych. Na przykład: trzeba dobudować trasę do podanych elementów (początkowego i końcowego), albo – tor na powierzchni może mieć tylko zakręty, albo – konstrukcja musi się mieścić na określonym obszarze i musi zaczynać się od trzeciego piętra, albo po prostu należy zbudować coś z ograniczonej liczby klocków (i wtedy okazuje się, że na przykład z czternastu klocków można otrzymać zaskakującą liczbę kombinacji). Pomysły na zadania logiczne z Cuboro (wraz z rozwiązaniami) można znaleźć w publikacjach z cyklu „Kreatywne myślenie z Cuboro”, którego polska wersja językowa będzie dostępna wiosną 2018 roku.

Na co zwrócić uwagę, wybierając pierwszy kulodrom?

Dostępne są dwie serie klocków: Cuboro (od 5. roku, ale więcej szczegółów poniżej) oraz Cuboro Cugolino (od 3. roku). Kupując pierwszy kulodrom, bierzemy pod uwagę zestawy podstawowe, ponieważ zestawy uzupełniające zawierają dodatkowe funkcje, z których trudno czasami skorzystać bez posiadania zestawu podstawowego.

W każdej serii mamy po dwa zestawy podstawowe (mniejszy i większy), a więc: Cuboro Basis lub Cuboro Standard (od 5. lat) i Cuboro Cugolino Start lub Cuboro Cugolino (od 3. lat).

Trudność w serii Cuboro w polega na tym, że oprócz rowków na powierzchni drewniane sześciany (5x5x5 cm) mają też otwory w środku. Te otwory wypada wykorzystać w konstrukcji i właśnie z budową trasy prowadzącej przez otwory wewnątrz klocków radzą sobie dzieci od mniej więcej 5. roku życia. Oczywiście jest to granica umowna –  jeśli dziecko miałoby możliwość zabawy ze starszym rodzeństwem, rodzicami lub dziadkami, to można rozważyć Cuboro również dla czterolatka. Poza tym Cuboro jest znakomitym i zajmującym wyzwaniem nie tylko dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, ale również dla dorosłych – szczególnie przy próbach konfrontacji z łamigłówkami z „Cuboro Creative Thinking”.

Młodsze dzieci raczej nie potrafią budować tych tuneli w środku i niekoniecznie podoba im się trasa, która „znika” - nie widać kulek, które toczą się przez wewnątrz klocków, a cała frajda polega właśnie na obserwowaniu kulek! I właśnie dla nich jest Cuboro Cugolino – tutaj kulki toczą się rowkami na powierzchni i są cały czas pod kontrolą. Tunele też da się zrobić, zakrywając klocki – dziecko musi samo wpaść i zobaczyć, że tak się da zrobić, ale taki własnoręcznie zrobiony tunel ma szczególną wartość. Oprócz tego w Cugolino są jeszcze elementy kolorowe albo w ogóle o innych kształtach (na przykład tory z wężykiem) – dzieci lubią takie dodatki.

Wszystkie zestawy Cugolino i Cuboro są ze sobą kompatybilne. Ze względu na dodatkowe atrakcje zestawy Cugolino mogą być ciekawym dodatkiem do zestawów Cuboro. I odwrotnie – zestawy Cuboro mogą być dodatkiem do Cugolino w przypadku, gdy dziecko „wyrośnie” z Cugolino. Z Cuboro natomiast się nie wyrasta.