Zestawy Kadena cenione są ze względu na ich wysokie walory edukacyjne oraz estetyczne.
W przypadku wielu kulodromów możemy powiedieć, że budowanie trójwymiarowych, skomplikowanych geometrycznie struktur – takich jak kulodromy – pozwala ćwiczyć logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną i koncentrację. W zestawach Kadena dochodzi do tego jeszcze jedna ważna zaleta – elementy można zestawiać ze sobą na dziesiątki sposobów i budować rozmaite konstrukcje zupełnie bez instrukcji.
Zestawy firmy Kaden & Kaden wyróżniają się wyjątkowym, ponadczasowym stylem prostych form i naturalnego drewna. Ponadto wykonane z bukowiny elementy są dość sporych rozmiarów (nawet te z serii S), dzięki czemu ułożone z nich konstrukcje są stabilne. To wszystko zasługa projektanta, specjalisty w dziedzinie wzornictwa i wieloletniego wykładowcy w Wyższej Szkole Sztuki Stosowanej w Schneebergu – profesora Gerda Kadena.
Klocki produkowane są w Niemczech, w niewielkim, rodzinnym zakładzie stolarskim.
Wszystkie zestawy pojawiają się w trzech rozmiarach – z małymi, średnimi oraz dużymi elementami (S, M, XL).
Na przykład podstawowe elementy serii „S” mają rozmiar 6 x 6 x 3 cm, a kulki średnicę 2,6 cm – młodsze dzieci lubią manipulować tak dużymi klockami, ponieważ są łatwiejsze do uchwycenia, a efekt ich starań w postaci „budowli” jest od razu widoczny. Seria „S” to seria z najmniejszymi elementami Kadena – ale te najmniejsze elementy są i tak większe niż w kulodromach innych producentów.